Nejsem profesionální kuchař, jsem člověk, kterého baví vařit a dá se to docela i jíst

Brambory - jejich pěstování

8. května 2006 v 12:28 | Ing. Ladislav Novák -prameny |  Zelenina
Brambory
Brambory jsou jednoleté byliny ( z čeledi lilkovitých ) s jedlými vysoce škrobnatými podzemními hlízami. Domovinou brambor jsou jihoamerické země.
Indiáni je uměli pěstovat, upravovat a konzumovat jako syrové ( pap ) a sušené ( chunos ). Do Evropy byly přivezeny ve druhé polovině 16. století, ale jejich rozšíření spadá do 18. století.
Současná světová produkce činí okolo čtvrt miliardy tun každý rok. V Čechách a na Slovensku je nyní povoleno pěstovat 22 našich a dalších 11 zahraničních odrůd. Pěstují se ve skupinách od velmi raných až po pozdní.
Pro zahrádkáře mají velký význam velmi rané a polorané odrůdy, které můžeme sklízet již za tři měsíce po výsadbě. Dobře jim vyhovují zahrádkářské půdy lehčí až středně těžké, hlínitopísčité, s dobrou zásobou humusu.
Rané odrůdy požadují polohy nižší a teplé nebo pěstební způsoby, které tyto podmínky přibližují (např. urychlování pod fólií).
Ale hlavní pěstební plochy pro polorané až pozdní odrůdy ( vhodné k zimnímu skladování a průmyslovému zpracování ) jsou v podhorských oblastech s nadmořskou výškou okolo 600 metrů, neboť tam jsou kyselejší a propustné půdy i vyšší roční srážky.
Nevhodné jsou půdy těžké a extrémně zamokřené !!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama