Nejsem profesionální kuchař, jsem člověk, kterého baví vařit a dá se to docela i jíst

Zelenina jako součást lidské potravy

8. května 2006 v 9:39 | Ing. Ladislav Novák -prameny |  Zelenina
Zelenina jako součást lidské potravy - Obecná část
Člověk se naučil záměrně konzumovat a také pěstovat rostliny a jejich části. Je prokázáno, že se vývojové typy primátů živily stravou rostlinnou, pojídáním listů, trav, semen - byly tedy býložravci v lesích a savanách.
Teprve mnohem později, před několika milióny let, jako první vývojový stupeň s vědeckým jménem Homo, se postupně člověk stal sběračem, lovcem a pojídačem masité potravy. Ale ani v této době se maso nestalo výhradní potravou člověka a ten se trvale stal závislý jak na rostlinné, tak živočišné potravě.
Obě složky lidské výživy jsou k našemu harmonickému vývoji nutné, proto se zdůrazňuje nutnost konzumace co nejpřírodnějších produktů.
Pro základní tělesnou potřebu, tj. pro udržení nutných životních pochodů, potřebujeme základní potravinovou dávku a nadto další přídavky podle vykonané práce a činnosti.
Obsah chemických prvků a sloučenin, vitamínů, vlákniny a dalších složek se uvádí v hodnotě miligramprocent, což vyjadřuje počet mg ve 100 g jedlého podílu.
Bílkoviny, tuky a sacharidy jsou stavebními a energeticky bohatými potravinami, ale zelenina především dodává ochranné látky ve formě :
- vitamínů,
- minerálií,
- vlákniny,
- a dalších složek.
Výživa a správné stravování člověka je mnohem složitější a náročnější, než můžeme popsat, a pro důkladnější znalost je nutné odkázat na specializovanou literaturu.
Chtěl bych zde zdůraznit, že zeleninu nemůže člověk ze své stravy vynechat, ani se omezovat v její konzumaci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama