Nejsem profesionální kuchař, jsem člověk, kterého baví vařit a dá se to docela i jíst

Pěstujeme angrešť

7. června 2006 v 13:18 | Miloš Herák - 6. třída - ze zdrojů |  Ovoce
Angrešt
Pěstování angreštu se podobá pěstování rybízu. Angrešt má rád teplou hlinitou půdu, snáší dobře stín, ale na slunci jsou jeho plody sladší. Keře vysazujeme na vzdálenost asi 2 m a používáme podpěru pro jejich stabilitu. Osluněné stanoviště Vám u pěstovaných rostlin zajistí vysoký podíl významných látek, např. ovocných kyselin a vitaminu C. Angrešt je velmi zdravý, protože podporuje trávení a má významný podíl na procesech, zajišťujících čistění krve v lidském organismu. Pro svoji nenáročnost je jeho pěstování velmi rozšířené.
Řez rostlin: provádíme obdobně jako u rybízu hned po sklizni nebo na podzim. Ponecháme asi 10 jednoletých či dvouletých výhonů a staré tmavé dřevo těsně nad zemí odstraníme. Řez korunky vedeme s ohledem na tvar korunky a provzdušněnost tak, aby tvar korunky byl co možná kulovitý. Pokud zjistíme nákazu padlím angrešovým, musíme odstranit staré napadené dřevo až na dřevo nové a zdravé.
Množení angreštu lze s úspěchem provádět hřížením. Nové sazenice pěstujeme podle předešlých rad s ohledem na tvorbu kmínku a korunky stromku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama