Nejsem profesionální kuchař, jsem člověk, kterého baví vařit a dá se to docela i jíst

Pěstujeme ředkvičky, aneb vše důležité o nich

7. června 2006 v 13:38 | Jirka Laštovka a Zdeněk Větrovec - 6. třída |  Zelenina
Ředkvičky
Nejvhodnější pro pěstování ředkvičky jsou lehčí kypré půdy bohaté na humusu a dostatek pohotových živin. Důležité pro správný vývin rostlin jsou dostatečné a pravidelné závlahy.
Nutný je i dostatek světla. Ve stínu stromů, v hluboké zimně nebo při hustém výsevu roste i při dostatku světla jen do listu. Stejně působí i nadbytek dusíku.
Aby byly bulvičky šťavnaté a příjemně peprné, musí narůst rychle, během tří až čtyř týdnů. Ředkvičky lze i úspěšně přirychlovat a to ve vytápěných i nevytápěných rychlírnách.
Při rychlení na výsevy provádějí v únoru až v březnu (předpokládaná sklizeň v březnu až v dubnu). Při polním pěstováním se vysévá od března do května (předpokládaná sklizeň od konce dubna až do června).
Pro podzimní sklizeň (v září ) se výsev provádí ve druhé polovině srpna. Výsevy doporučujeme provádět do řádků vzdálených 15 - 20 cm rostliny vyjednotit na 3 - 4 cm. Vegetační doba je 32 - 36 dní. Vyžaduje včasnou sklizeň, v zemi ponechané bulvičky vyšeptávají, dřevnatí a vybíhají do květu. Při kolísající vlhkosti dřevnatí. Lze je vypěstovat i v květinovém truhlíku.

Ředkvičky na plísně i na hubnutí

Ředkvičky obsahují velké množství vitaminů C a kyseliny listové. Organismu dodávají i vápník, síru, karoten, draslík a vitamin B. Ředkvičky působí v těle antibakteriálně a zároveň ničí plísně ve střevech, sliznici a žaludku (díky obsahu hořčičných olejů). Při hubnutí klidně do svého jídelníčku zařaďte ředkvičky, obsahují jen 80 kJ na 100 g.

Pozitivní účinky ředkviček

§ ředkvičky odstraňují zácpu
§ působí proti plynatosti
§ snižují cholesterol
§ uvolňují hleny při kašli
§ působí na onemocnění žlučníku, žaludku i průdušek

Jak jíst ředkvičky?

Ředkvičky jsou výborné syrové, zkuste si je přidávat do salátů, předkrmů i pomazánek. Chutnají také v polévkách i jako příloha k masu.
Ředkvičky podávejte ihned po nakrájení, časem ztrácejí cenné vitamíny a minerály.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama